čtvrtek 15. listopad 2018 16:10
Registrace    

Jeden z najstarších veľtrhov v odvetví lesného a drevárskeho hospodárstva v strednej Európe Internationale Holzmesse v Klagenfurte predstavil v 55. ročníku (29. 8. – 1. 9. 2018) množstvo tradičných a osvedčených strojov špičkových výrobcov s nomenklatúrou: ťažba a logistika dodávok guľatiny do piliarskych závodov, doprava dreva, pohyb osôb úžitkovými a terénnymi vozidlami, mobilné píly pre spracovanie guľatiny priamo v lese, doprava lanovkami, sušiarne reziva pre zlepšenie kvality ohobľovaného reziva.

Výstava LIGNUMEXPO – LES v Nitre prešla v roku 2006 na 2-ročnú periodicitu. Tým, že odbornú garanciu prevzal Zväz spracovateľov dreva SR (člen EUMABOIS), získalo podujatie pred desiatimi rokmi (2008) podporu tejto európskej federácie výrobcov drevospracujúcich technológií a veľtrh je tak zaradený do prestížneho kalendára 12 odborných podujatí drevárskeho charakteru na celom svete.

Předposlední zářiovou sobotu (22. 9. 2018) skončil na výstavišti PVA EXPO v Praze – Letňanech v pořadí 29. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, pod jehož hlavičkou byly prezentovány výrobky a služby z pěti více či méně propojených oborů – Stavební prvky a materiály, Vytápění, Dřevostavby, Bazény, Sauny & SPA a loni zavedený obor Elektrotechnika a zabezpečení. Oproti loňsku mírný úbytek vystavovatelů a zejména pak téměř 15% pokles návštěvnosti mohl podle některých názorů do jisté míry souviset se současnou značnou zaneprázdněností stavebních firem a jejich subdodavatelů. Nicméně Ti co přišli, určitě nelitovali.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Zásady zpracování osobních údajů

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!