pondělí 19. březen 2018 21:01
Registrace    

Jak vytáhnout z lesa vytěžené kmeny k přístupové cestě, když nemám nikoho k ruce, bez větších finančních nákladů a újmy na zdraví? Hledání odpovědi na tuto otázku je v současné době aktuální nejen pro profesionální dřevorubce živící se jako OSVČ, ale také pro drobné vlastníky soukromých lesů, kteří si nezřídka vlastními silami likvidují následky kůrovcových či větrných kalamit, a v neposlední řadě i pro některé zpracovatele masivního dřeva, kteří si většinou z technologických důvodů sami připravují základní materiál, počínaje jeho výběrem v lese tzv. nastojato a následnou vlastní těžbou.

Truhlářské svěrky patří neodmyslitelně ke standardnímu vybavení každé truhlářské dílny. Existuje jen málo situací, kde by toto široce univerzální nářadí nešlo použít. Na druhou stranu ale v některých specifických situacích může být použití univerzálních svěrek poněkud problematické, a tak na jejich místo nastupují různé speciální pomůcky. Konkrétním příkladem může být třeba svěrka s označením FRZ, určená ke zrychlení a zjednodušení montáže sestav korpusového nábytku s čelními rámečky.

Inzercia

V dňoch 25. – 27. januára 2018 otvoril výrobca SCM Group priestory svojho kompletne inovovaného technologického centra pre svojich zákazníkov priamo vo svojej centrále v Rimini. Počas jedinečnej akcie, nazvanej SCM DIGITAL DAYS, sa každý záujemca mohol presvedčiť, že obrovský technologický a industriálny vývoj uskutočnený SCM v posledných rokoch, prináša tento v súčasnosti najväčší svetový výrobca drevospracujúcich technológií do reality.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!