neděle 23. září 2018 19:37
Registrace    

U centrálního dětského hřiště na největším jihlavském sídlišti Březinovy sady, mezi jehož herními prvky již nějakou dobu dominuje velká dřevěná loď, stojí od letošního 26. dubna také 2,8 m vysoký dřevěný maják. V rámci svého odborného výcviku jej zhotovili žáci třetího ročníku učebních oborů 33-56-H/01 Truhlář a 36-64-H/01 Tesař ze SŠ stavební Jihlava, která se rozhodla podpořit zajímavou myšlenku občanského sdružení Přijdu včas z.s. z Prostějova, jehož stejnojmenný projekt realizovaný z peněz sponzorů vyjadřují tři slova: domov, bezpečí a čistota.

Dnes výhodnosť remesla mladých ľudí neláka. Práca v kancelárii s počítačom a zostavovaním projektov je oveľa lukratívnejšia ako reálne vytvárať materiálne hodnoty. Žiakov ZŠ povzbudili do remesla vytvorením „nultého“ ročníka súťaže „Mladý remeselník“ v SOŠ na Ul. Slovenských partizánov v Považskej Bystrici.

Kdo si hraje, nezlobí. Trochu odlehčení v rámci náročného akademického roku může být přínosem v upevňování vztahů mezi studenty i pedagogy. Pokud se přitom spojí s medializací studijního oboru Design nábytku na Mendelově univerzitě, tím lépe. Jde o populární happening Land Art, který se letos uskutečnil už potřinácté. Půvabnou kulisou této akce bylo již tradičně univerzitní arboretum v Brně – Černých Polích. Výstava byla zahájena ve středu 6. 6. 2018 v 17 hodin.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Zásady zpracování osobních údajů

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!