pátek 22. červen 2018 21:09
Registrace    

Na výstavišti v Brně proběhlo ve středu 25. 4. 2018 při příležitosti mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX finálové kolo 1. ročníku Mistrovství republiky oboru truhlář, vyhlášeného Klastrem českých nábytkářů pro žáky tříletého učebního oboru 33-56-H/01 Truhlář. V soutěžním klání, pořádaném ISŠ Slavkov u Brna, se utkalo 17 adeptů truhlářského řemesla z celé ČR a také z Polska a Maďarska.

Ve dvou březnových termínech proběhla dvě postupová kola 22. ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Postupové kolo pro region severní Morava se uskutečnilo ve dnech 9. a 10. 3. 2018 na Výstavišti Černá Louka v Ostravě při výstavě Střechy a stavba a postupové kolo pro region východní Čechy a jižní Morava proběhlo v termínu 23. a 24. 3. 2018 v Hradci Králové v KC ALDIS jako doprovodný program výstavy Stavba a zahrada.

Etudy z dreva – ako súťaž a výstavu už 19 rokov organizuje Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene. Každoročne sa ich zúčastňujú talenty zo stredných umeleckých škôl aj z odborných drevárskych škôl s výučbou dizajnu. Pridávajú sa i vysoké školy podobného zamerania zo SR a ČR. Prvý ročník sa uskutočnil v roku 1998. V uplynulých rokoch sa SOŠ drevárska Zvolen vrátila s nomináciami a ziskom cien medzi najúspešnejších tvorcov predmetov z dreva. Chcú dokázať, že práve ich výrobok je „Naj... drevená hračka, úžitkový predmet a šperk, bytový doplnok“.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Zásady zpracování osobních údajů

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!