pondělí 19. březen 2018 21:14
Registrace    

Moje meno je Jana Kamenská a som študentkou 2. ročníka SOŠ drevárskej vo Zvolene, odbor Tvorba nábytku a interiéru. Výber strednej školy som dlho zvažovala. Nakoniec som rada, že som si vybrala práve túto školu. Štúdium v tomto odbore mi ponúka veľa nových možností, ako niečo vymýšľať a tvoriť. Jednou z príležitostí bol aj XIX. ročník súťaže „Etudy z dreva“, ktorej sa naša škola pravidelne zúčastňuje.

Počet žiakov Strednej odbornej školy drevárskej vo Zvolene rastie už tri školské roky za sebou. V súčasnom školskom roku 2017/18 má 421 žiakov, v drevárskych odboroch 262 žiakov denného štúdia (62 %). Po prvý raz má žiakov zapojených do duálneho vzdelávania: dvoch stolárov a piatich čalúnnikov. Žiaci tvoria 20 vyučovacích tried a vedomosti získavajú v šiestich študijných a dvoch učebných odboroch.

V rámci doprovodného programu prvních dvou dnů výstavy Vzdělání a řemeslo, která proběhla 22.–24. listopadu na výstavišti v Českých Budějovicích, se uskutečnil v pořadí devátý ročník celostátní soutěže „Truhlář roku 2017“. Vytouženého titulu, za kterým žáci každoročně cestují do Jihočeského kraje v tomto případě až ze střední Moravy, se po mnoha letech konečně dočkala SŠ nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem. Nicméně řemeslně nejvyrovnanější dvojice žáků přijela z nedalekého Českého Krumlova reprezentujíc tamní SOŠ zdravotnickou a SOU.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!