čtvrtek 18. leden 2018 18:40
Registrace    

Ve dnech 24. a 25. listopadu 2017 proběhl na brněnském Výstavišti u příležitosti Veletrhu středních škol již 7. ročník Mistrovství ČR s mezinárodní účastí v oboru vzdělávání 33-59-H/01 Čalouník. Soutěž odborných dovedností vyhlásil Cech čalouníků a dekoratérů a organizačně zabezpečila Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy. O hodnotné ceny od partnerů soutěže se letos utkalo sedm dvojčlenných družstev včetně jednoho družstva ze Slovenska.

Na začátku měsíce října, v době konání druhého ročníku brněnských „dnů designu“, hostil Místodržitelský palác Moravské galerie v Brně přehlídku semestrálních prací studentů Mendelovy univerzity v Brně. „Výstava Design nábytku představuje veřejnosti průřez semestrálních prací z ateliérové tvorby studentů studijního programu Nábytek a Design nábytku, které se vyučují na Ústavu nábytku, designu a bydlení, Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně“, informovala zájemce o nábytkový design tisková zpráva připravená kurátorem výstavy Jiřím Tauberem.

Na výstavišti PVA EXPO v Praze Letňanech proběhl v pátek 22. září závěrečný den finálového kola 21. ročníku „mezinárodní“ soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Česko-slovenské finálové klání, které se konalo v rámci doprovodného programu stavebního veletrhu For Arch 2017, vyneslo na stupně vítězů šestici nejlepších truhlářských adeptů. A to nejen jako obvykle z České republiky, kdy na nejvyšším postu „mistra“ stanuli stejně jako v 18. ročníku soutěže žáci ze SOU Hluboš, ale tentokrát poprvé i budoucí truhláře ze Slovenska, konkrétně ze SOŠ drevárskej Spišská Nová Ves, a to rovnou na pozici vicemistrů letošního ročníku.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!