pondělí 19. březen 2018 21:16
Registrace    

Přestože účinkují v celosvětově známých filmech a seriálech s rozpočty v miliónech dolarů – Vikingové, Hra o trůny, Tristan a Isolda či Letopisy Narnie, vznikají v nenápadné pronajaté dílně v Lipníku nad Bečvou. Jedná se o historické lodě vyráběné dvaašedesátiletým strojařem Radimem Zapletalem a jeho spolupracovníky z přerovské veřejné obchodní společnosti KOLUMBUS 92, které se jakožto filmové dekorace od skutečných lodí sice liší konstrukcí i materiálem, ale přesto jsou stabilní a schopné plavby.

Firma JCC se již 10 let specializuje na produkci polotovarů pro výrobu vchodových dveří určených zejména pro nízkoenergetické a pasivní domy (na míru vyráběná sendvičová dveřní křídla a dveřní kazety). Její výrobní program zahrnuje nejen polotovary pro standardní dveře, ale i speciální produkty pro velmi náročné zákazníky – např. vysoká křídla odolná i vůči deformacím způsobeným extrémními teplotními rozdíly.

Při příležitosti loňské výstavy Země živitelka bylo na výstavišti v Českých Budějovicích ministrem zemědělství a předsedou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR oceněno 23 podnikatelů z malých obcí za dlouhodobý přínos pro rozvoj venkova. Mezi dekorovanými subjekty byla i rodinná firma Ing. Tomáš Lazecký – Truhlářství z Velké Polomi na Ostravsku, jejímuž zakladateli se v regionu obecně přezdívá náčelník a firmě doma i v zahraničí 1. Česká indiánská zbrojovka. A to kvůli od roku 2000 jím vyráběným a prodávaným lukům, šípům, kuším a jejich příslušenství, z nichž prvním dvěma Ing. Lazecký propadnul již jako malý chlapec, uchvácený v 60. letech minulého století zfilmovanými indiánkami německého spisovatele Karla Maye.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!