neděle 23. září 2018 19:46
Registrace    

„Postavíme vám dům, vyrobíme nábytek, předáme klíče a vytvořit si útulný domov bude na vás.“ Toto jednoduché souvětí z reklamního prospektu či úvodní pasáže webových stránek společnosti RD dřevo s.r.o. z Velkého Meziříčí, plně vystihuje rozmanitou výrobní činnost této co do počtu zaměstnanců (25) malé firmy, kterou v roce 1995 takříkajíc „nastartoval“ jednatel Václav Vrábel. Tehdy ještě jako OSVČ, když se v rámci vystudované profese nejprve zabýval výrobou nábytku, kterou s příchodem prvních zaměstnanců začal díky přibývajícím zkušenostem a novým technologickým možnostem postupně rozšiřovat na současnou nabídku kompletního servisu pro dřevostavby a nadstandardního bydlení.

Poslední květnovou sobotu (26. 5. 2018) společnost FK dřevěné lišty, spol. s r.o. z Bojanovic na Znojemsku oslavila 25. výročí svého založení a současně si také připomněla 90 let trvání mateřské firmy Franz Kolar G.m.b.H z Brunnu v sousedním Rakousku. Slavnostní akce se kromě vedení společnosti a jejích současných i bývalých zaměstnanců, včetně rodinných příslušníků, zúčastnila také řada domácích a zahraničních obchodních partnerů, s jejichž pomocí se firma během uplynulých 5 let znovu vrátila do období roku 2007, kdy z hlediska zaměstnanosti a obratu dosáhla svého dosavadního vrcholu.

Když jsem se s Petrem Syrovátkou z Dolní Cerekve před 18 lety v rámci reportáže do Truhlářských listů setkal poprvé, byl spolumajitelem úspěšně se rozvíjející společnosti Truhlářství Syrovátka a Eglau. V hlavě mi z tehdejšího rozhovoru utkvěly některé jeho názory týkající se zásad úspěšného podnikání. Naše druhé setkání, tentokrát zcela náhodné, se uskutečnilo loni na veletrhu Wood-Tec. Už nebyl spolumajitelem ani majitel své někdejší firmy, přesto (anebo možná právě proto) oplýval dobrou náladou a optimismem. Za svými dřívějšími názory a postoji si však stojí, i když ovlivněn osobními a ne vždy pozitivními zkušenostmi na ně nahlíží trochu jinou optikou. Na delší rozhovor ale nebyl prostor, a tak jsem přijal nabídku na „pokračování“ reportáže o firmě, která je na trhu nepřetržitě již 25 let. Toho, co se za tu dobu změnilo, je opravdu hodně…

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Zásady zpracování osobních údajů

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!