středa 19. červen 2019 11:36
Registrace    

Český nábytkářský průmysl zaznamenal v roce 2018 další růst svého výkonu, a to již poosmé za sebou a navíc o větší objem, než se čekalo. Oproti prognóze Asociace českých nábytkářů ze září loňského roku (viz DM 11/2018) výroba nábytku vzrostla nikoliv na odhadovaných 44,82 mld. Kč, ale dokonce až na 46,34 mld. Kč, což je v porovnání s rokem 2017 (44,68 mld. Kč) nárůst o 1,66 mld. Kč. To je podle nábytkářského resortu oproti předchozím létům velmi solidní nárůst.

Ve středu 10. dubna 2019 byly zveřejněny výsledky soutěžní ankety Dřevěná stavba roku 2019, pořádané Nadací dřevo pro život pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana, Ministryně pro místní rozvoj ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ministerstva životního prostředí ČR, Svazu měst a obcí a za podpory významných partnerů. Slavnostní vyhlášení letošních 12 vítězů ankety, do které bylo přihlášeno 106 dřevěných staveb v 8 soutěžních kategoriích a jimž veřejnost tentokrát poslala 44 598 hlasů, proběhlo již tradičně v prostorách kongresového sálu zámku ve Křtinách u Brna pod záštitou rektorky Mendelovy univerzity v Brně Prof. Ing. Danuše Nerudové, Ph.D.

Panelová prezentácia projektov Salón drevostavieb 2019 tvorí 14. ročník najväčšej medzinárodnej prehliadky architektúry z dreva v strednej Európe. Zostavili ju z 38 projektov realizovaných v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku a Rakúsku. Súčasne ich predstavili aj v Ročenke drevostavieb 2018. Projekt rodinného domu vo Veternej Porube (okr. Liptovský Mikuláš) bol úspešný aj v súťaži Bigsee Architecture Award 2019 v Slovinsku. V kategórii Rodinné domy získal Grand Prix – hlavnú cenu.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Zásady zpracování osobních údajů

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!