pátek 22. červen 2018 21:06
Registrace    

Jak efektivně využít úložný prostor pod schody, šikmým stropem, ve výklencích nebo koutech? Jak domácí potřeby skrýt a přitom je mít stále po ruce? Jak vyřešit ergonomii nábytku v kuchyni či koupelně pro obyvatele bytu s různou tělesnou výškou? To jsou výzvy, které lze z velké části vyřešit za pomoci standardního katalogového sortimentu kování a komponentů i z nabídky tuzemských dodavatelů nábytkového kování.

Jednou za čas je potřeba v každém skladu udělat důkladnou inventuru, abychom zjistili co tam máme, kde to máme a kolik toho máme. A někdy se nestačíme divit, co všechno najdeme – nebo naopak nenajdeme. Inventura nám zároveň poskytuje ideální příležitost udělat si ve skladu pořádek… Ale bude to stačit?

Inzerce

Výrobci nabízejí svým zákazníkům různá řešení, aby splnili jejich vysoká očekávání. Firma EGGER nyní přichází s dokonalým servisem a komplexním designovým poradenstvím podle nejnovějších trendů.

Je známo, že čisté plochy bez viditelných spojových spár lze docílit např. u pracovních desek vyrobených z polymerních materiálů – tzv. umělého kamene, jako jsou Corian, Staron, Kerrock apod. Je to dáno technologií lepení, kdy se ke spojování jednotlivých dílů používá v podstatě stejný materiál, z něhož jsou desky vyrobeny, takže spojová spára dokonale splyne s okolním materiálem. Podobné možnosti se ale nabízí i pro běžné dřevotřískové pracovní desky s laminátovým povrchem, a to díky speciálnímu barevnému lepidlu ColorJoint, které funguje zároveň i jako těsnění proti vodě.

Kdo by neznal pojem „ratanový nábytek“. Ještě v 80. letech minulého století se nábytek, bytové doplňky a různé užitné předměty z tohoto exotického materiálu vyráběly i u nás. Po roce 1990 ale tyto dílny postupně ukončily svoji činnost a výrobky z ratanu se na náš trh začaly dostávat pouze z dovozu. A to buď z Asie, kde ratan dodnes tvoří tradiční materiál pro výrobu nábytku, anebo z některých zemí západní Evropy. S nástupem umělého ratanu – tzv. polyratanu, používaného pro svoji vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům hlavně pro outdoorový nábytek, ale obliba přírodního ratanu za poslední 20 let výrazně poklesla. A to i přesto, že se jedná o přírodní materiál s vysokým stupněm udržitelnosti a s možnostmi použití, které dříve byly nepředstavitelné.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Zásady zpracování osobních údajů

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!