čtvrtek 18. leden 2018 18:50
Registrace    

Při pravidelných návštěvách nábytkových veletrhů nafotím spoustu exponátů, které mě „něčím“ zaujmou, aniž bych v tu chvíli tušil, jak se získanou dokumentací naložím. Často tím „něčím“ bývá netypický vzhled, zajímavý konstrukční detail, neobvyklý funkční prvek anebo jen nevšední způsob prezentace. Když si pak po nějaké době dělám pořádek ve své fotobance, objevuji různé zapomenuté kousky, o které by byla škoda se nepodělit…

Jedinečná drevostavba vyrástla na hrebeni Spišskej Magury v Bachledovej doline. Tvorí ju náučný chodník v dĺžke 1234 metrov s miernym stúpaním až do korún stromov. Pohodlne, bezpečne a bezbariérovo zavedie návštevníkov zo zeme až do „siedmeho neba“ s prevýšením 24 metrov. Súčasťou chodníka je aj drevená vyhliadková veža s výškou 32 metrov.

V minulém vydání Dřevařského magazínu (DM 10/2017) jsme publikovali reportáž z výrobního závodu společnosti SERAFIN CAMPESTRINI, fungujícího od roku 1994 ve východočeském Borohrádku, který od letošního července rozšířil dosavadní produkci palubek také o z Rakouska přemístěnou výrobu celodřevěných podlah FEEL WOOD. Jednotlivé podlahové vlysy jsou vyráběné z jehličnatého a listnatého řeziva, v pěti různých tloušťkách a profilově přizpůsobené tak, aby je bylo možné položit na jakýkoliv rovný a suchý podklad v daném interiéru. A to díky následujícím třem možným způsobům jejich pokládky – přišroubováním, pomocí speciálních ocelových spon a celoplošným lepením.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!