neděle 29. březen 2020 19:43
Registrace    

Stěny v malometrážních bytech nebo malých hotelových pokojích nabízí často velký potenciál pro zajímavá funkční řešení, jejichž cílem je co nejefektivnější využití omezeného půdorysného prostoru. Patří mezi ně např. sklápěcí nábytek, jak jsou postele, válendy, patrová lůžka, stoly, stolky apod. Vtipná jsou především různá multifunkční řešení, která mnohdy jednoduchou formou nabízí plnohodnotné využití nejen ve sklopené, ale i vyklopené pozici.

O tom, že za řadou zajímavých a vtipných nápadů se skrývá jednoduché řešení, jsme psali již nespočetněkrát. A jak se zdá, toto téma je skutečně nevyčerpatelné. Jedním z příkladů jednoduchého nábytku, který disponuje velkým potenciálem z hlediska nápaditého řešení, jsou nástěnné police.

Vtipný design bývá často založen na jednoduchosti. A to jak na jednoduchosti výrobní, tak na jednoduchosti montážní. To je i případ rozkládacího jídelního nábytku Orifa, jehož autorkou je studentka Univerzity pro udržitelný rozvoj v Eberswalde Frieda Fritzi Henrici. Je jednoduchý na výrobu (lze ho vyrábět jak na základních truhlářských strojích, tak na CNC obráběcích centrech) i na montáž (spojuje se nasucho bez lepení a spojovacího materiálu) a skládá se pouze ze dvou materiálů: multiplexu a gumových lanek.

 

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Zásady zpracování osobních údajů

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!