neděle 24. březen 2019 3:29
Registrace    

Ošarpanú prízemnú budovu s pultovou strechou v centre Nových Zámkov sa noví majitelia rozhodli zrekonštruovať. Bola tam piváreň s hygienickým zázemím a tanečná sála s doplnkovými miestnosťami pre bežnú prevádzku. Nový majiteľ sa rozhodol objekt nadstaviť a vytvoriť nové rozšírené priestory tanečnej školy VIVA, vrátane sály pre športové účely. Funkcionalistickú budovu bolo možno s použitím nových materiálov prerobiť na architektonicky zaujímavú stavbu pri dodržaní statických požiadaviek.

Umu [júmu] je japonský výraz pro přítomnost nebo nepřítomnost a znamená s (někým) nebo bez (někoho). A to je přesně to, co očekáváme od rozkládacího nábytku, který si umístíme do bytu. Ve své nejjednodušší formě je Umu gauč, který v bytě vyžaduje jen velmi malý prostor. Po rozložení Umu vytvoří perfektní pokoj pro hosty. Z původního jednoduchého gauče se Umu změní na tzv. dvojmatraci (jednodílná matrace pro 2 osoby) se dvěma nočními stolky a s věšákovou stěnou na zavěšení oblečení – jako v jednoduchém hotelovém pokoji.

ČSN 91 0000, Nábytek - Terminologie definuje různé typy stolů podle jejich funkce: jídelní stůl, psací stůl, pracovní stůl, hrací stůl aj. Tuto kategorizaci jsme si my lidé vymysleli proto, abychom pro každý typ výrobku mohli definovat optimální parametry a požadavky z hlediska jeho používání. Často se ale v praxi setkáváme s různými kombinacemi – víceúčelovými stoly, jejichž vznik si vynutily požadavky trhu např. kvůli nedostatku prostoru v malých bytech. Nejčastěji se jedná o kombinaci jídelní/psací stůl. Specifické požadavky zákazníků ale mohou iniciovat vznik i poněkud netypických řešení. To když si třeba někdo po obědě rád zahraje kulečník. Kombinace různých funkcí ale zpravidla znamená nutnost přijímání kompromisů. Jak je tomu v případě víceúčelových stolů?

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Zásady zpracování osobních údajů

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!