čtvrtek 15. listopad 2018 15:22
Registrace    

Historicky osvědčené rozebíratelné celodřevěné spoje, známé např. z lidového nábytku, byly postupně vytlačeny modernějšími skrytými spoji kovovými, které nabídly větší variabilitu z hlediska designové tvorby. Avšak rostoucí obliba přírodních materiálů v nábytkářské výrobě v poslední době vytváří nový trend, který je někdy označován jako „doba dřevěná“. Výrobci nábytku jsou stále více konfrontování s požadavky zákazníků, kteří např. u celodřevěného nábytku vyžadují absolutní absenci nejen chemické povrchové úpravy, ale i jakýchkoliv kovových či plastových prvků včetně spojovacího kování. A to z konstrukčního hlediska např. u postelí, které většinou vyžadují možnost demontáže, není úplně jednoduché.

Skandinávští výrobci nábytku jsou známí svým silným vztahem k přírodním materiálům. Jejich tvorba v duchu myšlenky „Green Living“ (zelené bydlení) je na světových veletrzích nepřehlédnutelná. V tomto duchu např. dánská společnost Andersen Furniture A/S jako svoji novinku představila roztahovací jídelní stůl pro 6–12 osob, v katalogu označený jednoduše pořadovým číslem jako T7 TABLE.

Kúpele Bojnice investovali za účelom rozvoja turistického ruchu a skvalitnenia relaxu návštevníkov kúpeľov do ďalšej atrakcie – sprístupnili vyhliadkovú vežu s neopakovateľnými pohľadmi do širokého okolia. Postavená je v nadmorskej výške 500 m na východnom úpätí Malej Magury na území borovicových lesov.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Zásady zpracování osobních údajů

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!