pátek 18. leden 2019 4:06
Registrace    

Variabilita je ze strany zákazníka jednou z preferovaných vlastností u současného moderního nábytku. Umožňuje např. při použití typizovaných prvků vytvářet různé variace a sestavy podle dispozičních možností prostoru a podle představ uživatele bez nutnosti přistupovat k atypické výrobě. Vedle toho nabízí i možnost dodatečných změn v uspořádání sestavy. O tom, že se jedná o dlouhodobý trend, se přesvědčujeme např. při pravidelných návštěvách zahraničních veletrhů. Každý rok jsou zde prezentovány systémy přinášející zajímavé, neotřelé nápady.

Historicky osvědčené rozebíratelné celodřevěné spoje, známé např. z lidového nábytku, byly postupně vytlačeny modernějšími skrytými spoji kovovými, které nabídly větší variabilitu z hlediska designové tvorby. Avšak rostoucí obliba přírodních materiálů v nábytkářské výrobě v poslední době vytváří nový trend, který je někdy označován jako „doba dřevěná“. Výrobci nábytku jsou stále více konfrontování s požadavky zákazníků, kteří např. u celodřevěného nábytku vyžadují absolutní absenci nejen chemické povrchové úpravy, ale i jakýchkoliv kovových či plastových prvků včetně spojovacího kování. A to z konstrukčního hlediska např. u postelí, které většinou vyžadují možnost demontáže, není úplně jednoduché.

Skandinávští výrobci nábytku jsou známí svým silným vztahem k přírodním materiálům. Jejich tvorba v duchu myšlenky „Green Living“ (zelené bydlení) je na světových veletrzích nepřehlédnutelná. V tomto duchu např. dánská společnost Andersen Furniture A/S jako svoji novinku představila roztahovací jídelní stůl pro 6–12 osob, v katalogu označený jednoduše pořadovým číslem jako T7 TABLE.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Zásady zpracování osobních údajů

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!