pondělí 19. březen 2018 21:08
Registrace    

V závěrečné části našeho seriálu o nových nábytkářských spojích se vrátíme k úvodní myšlence a představíme spojovací systém, který naplňuje oba aspekty obsažené v nadpisu, tzn., že je nejen rozebíratelný, ale i plně beznářaďový. A oproti tomu, který jsme představili v prvním dílu v DM 10/2017, je i poněkud sofistikovanější. A také představíme jednu zajímavou inovaci systému, o kterém jsme psali již před třemi lety.

Výrobní metoda „nesting“, v počátcích svého vzniku využívaná hlavně k produkci tvarových dílců (např. pro kostry čalouněného nábytku), se díky rychlému technickému pokroku stále více prosazuje i v oblasti výroby standardního korpusového nábytku. Pro svou vysokou flexibilitu splňuje také požadavky současné vysoce diverzifikované zakázkové výroby v duchu konceptu Průmysl 4.0. A s tím souvisí i vývoj pomocného materiálu, jako je spojovací kování apod. Nesting má totiž svá specifika, s nimiž je třeba počítat již při navrhování nábytku – zejména konstrukčních spojů. Ve třetí části našeho seriálu jsme se proto zaměřili právě na tuto oblast.

Při pravidelných návštěvách nábytkových veletrhů nafotím spoustu exponátů, které mě „něčím“ zaujmou, aniž bych v tu chvíli tušil, jak se získanou dokumentací naložím. Často tím „něčím“ bývá netypický vzhled, zajímavý konstrukční detail, neobvyklý funkční prvek anebo jen nevšední způsob prezentace. Když si pak po nějaké době dělám pořádek ve své fotobance, objevuji různé zapomenuté kousky, o které by byla škoda se nepodělit…

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!