pátek 24. květen 2019 15:42
Registrace    

PETROF získal ocenění Podnikatelský projekt roku

Ve středu 28. listopadu byly v Národním domě na pražských Vinohradech slavnostně vyhlášeny nejlepší Podnikatelské projekty roku. Ocenění uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Agenturou pro podnikání a inovace (API) projektům podpořeným z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).

Projekty byly posuzovány ve čtyřech kategoriích, které odpovídají prioritním osám OP PIK:

·       Infrastruktura pro rozvoj malých a středních podniků

·       Informační a komunikační technologie

·       Ekoenergie pro konkurenceschopnost

·       Výzkum a vývoj pro inovace

V každé kategorii byla vyhlášena první tři místa. Vítězem ve 4. kategorii – Výzkum a vývoj pro inovace, byla vyhlášena společnost PETROF, výrobce akustických klavírů a pianin. Její projekt s názvem Inovací výroby ke zvýšení konkurenceschopnosti PETROF získal ocenění zejména za využití mnohaletých výsledků výzkumných a vývojových aktivit, které byly realizovány ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně, a které si společnost chrání právy průmyslového vlastnictví. V roce 2015 byl dokončen několikaletý vývoj, na základě kterého vznikly čtyři inovované modely klavírů a pianin s vyššími funkčními a užitnými parametry. Jedná se o zcela novou řadu produktů, která společnosti umožnila oslovit nové zákazníky a proniknout na nové trhy. Tyto produkty však nelze v potřebné kvalitě vyrábět ruční prací. Na základě realizace projektu, zahájeného v roce 2016, proto byla pořízena dvě CNC obráběcí centra (5osé na dřevovýrobu a 3osé pro opracování litiny), která doposud převládající ruční práci nahradila.

Tradiční česká firma PETROF, spol. s r.o. se věnuje výrobě klavírů a pianin již více než 150 let a v současné době je největším výrobcem těchto hudebních nástrojů v Evropě. Od počátku svého působení společnost sídlí v Hradci Králové. Své produkty vyváží do více než 65 zemí celého světa.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Zásady zpracování osobních údajů

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!