neděle 23. září 2018 19:38
Registrace    

Odborný drevársky veľtrh LIGNUMEXPO – LES 2018 v Nitre preferuje zameranie na vytváranie podmienok spolupráce. Predovšetkým ukazuje, ako by mali odstrániť bariéry neraz nefungujúceho prepojenia medzi lesným hospodárstvom a drevospracujúcim priemyslom na Slovensku. Druhé prepojenie drevárov smeruje k najnovším technológiám výrobných zariadení. Zdá sa, že slovenské firmy už majú k dispozícii kompletné vybavenia pre moderné spracovanie dreva a výroby nábytku, vystavovatelia prinášajú inovované riešenia.

České firmy navyšují investice do inovací. Dvě třetiny malých a středních podniků uvádějí, že do inovací investují více jak 10 % ze svého obratu. To představuje 20% nárůst za posledních pět let. Hrozbu představuje ale způsob financování inovačních programů. Více než polovina firem totiž spoléhá na dotace z evropských fondů, které se však mají do budoucna redukovat.

Dlouhodobá neudržitelnost některých oblastí výroby nábytku bez certifikace FSC nutí české nábytkáře ke zvýšení tlaku na dodavatele dřeva. Asociace českých nábytkářů proto spouští další akci na podporu zavedení certifikace FSC.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Zásady zpracování osobních údajů

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!