úterý 31. březen 2020 17:34
Registrace    

Popredný slovenský výrobca nábytku DECODOM, spol. s r.o. Topoľčany oznámil príslušnému Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny so sídlom v Topoľčanoch hromadné prepúšťanie väčšiny zamestnancov. O prácu by malo prísť 903 zamestnancov z celkového počtu 1170. Dôvodom je pandémia koronavírusu a jej dopady na spoločnosť.

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) vyhlásila program COVID II. Živnostníkům, tedy OSVČ, i malým a středním podnikům (MSP) bude ručit za úvěry u komerčních bank a také jim přispěje až 1 milion Kč na úhradu úroků. Podpořeno by tak mohlo být více než 7 000 projektů v souhrnné hodnotě okolo 20 miliard Kč. Program je financován z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost MPO. Komerční banky jsou na program COVID II připraveny.

Český nábytkářský průmysl v loňském roce dosáhnul skvělých výsledků, a je dost možné, že na nějaký čas dosáhnul svého vrcholu. Čeští nábytkáři již druhým rokem posílili svoji pozici na tuzemském trhu, kam dodali zboží za 18,44 mld. Kč a odrazili se tak ode dna roku 2017 (17,40 mld. Kč). Od roku 2009 kontinuálně roste objem exportovaného nábytku na loňských 29,54 mld. Kč. Nicméně za poslední tři roky klesla exportní výkonnost z 20,52 % na 16,94 %. O 2,2 mld. Kč naopak meziročně vzrostla tuzemská spotřeba nábytku. Tyto a další oborové informace zveřejnila ve čtvrtek 26.3. 2020 Asociace českých nábytkářů.

 

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Zásady zpracování osobních údajů

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!