pondělí 19. březen 2018 21:06
Registrace    

Holandsko často udivuje svým nekonvenčním pohledem na design, ať už jde o hnutí De Stijl, konceptuální tvorbu skupiny Droog design, Marcela Wanderse nebo Hellu Jongerius. Další nezpochybnitelnou hvězdou designérského nebe je Ineke Hans.

Vídeňská Albertina, jedna z nejvýznamnějších sbírek umění na světě, sídlí v paláci, který získala od svých rodičů nejmilejší dcera císařovny Marie Terezie – Marie Christina se svým mužem Albertem von Sachsen-Teschen. Kromě rozsáhlé sbírky uměleckých objektů nevyčíslitelné hodnoty stojí za pozornost i slavnostní komnaty.

Historickou osobností roku 2017 v evropském kontextu je bezpochyby císařovna Marie Terezie. Rakousko si letos s veškerou slávou připomnělo 300 let od jejího narození (Dřevařský magazín 6/2017). Součástí strategie velké vladařky bylo i zajištění budou­cnosti svých 16 dětí. Některé byly určeny pro duchovní kariéru, pro jiné vybrala významné evropské trůny, aby i zde posílila svůj vliv. Nejvyššího postavení dosáhla Marie Antoinette, když se stala manželkou francouzského krále Ludvíka XVI.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!